סובאדה

הסובאדה היא טכניקת עיסוי בטני שמקורה במרכז אמריקה, ומטרתה להניע בעדינות את איברי הבטן אל מיקומם הטבעי, ובכך להשפיע על הבריאות הכללית. הסובאדה מכונה בתרבויות רבות "עיסוי רחם" בגלל השפעתה המשמעותית על אברי הרביה הנשיים – רחם, חצוצרות, שחלות.

באמצעות טכניקות עיסוי רפואי, חיצוניות, המתבצעות על הבטן והגב התחתון, אנו מחזקות את הרצועות התומכות ברחם, מרפות את השרירים ומגבירות את זרימת הדם לאזור.
טיפול סובאדה מסייע בעיקר להגברת פוריות, אם בנסיונות טבעיים ואם במהלך טיפולי פוריות.  טיפול במגע נחקר והוכח כיעיל בהגברת הסיכוי להרות.  הטיפול מסייע מאוד לטיפול בכאבי מחזור וטיפול בבעיות האופייניות לתקופת ההריון. בנוסף, יש לטיפול השפעות רבות גם על מערכת העיכול, ובפרט על טיפול בעצירות.
העיסוי הוא עמוק ומשמעותי, אך בידיים מיומנות מתבצע בעדינות רבה, תוך הקשבה וללא תחושת כאב. רוב הנשים שהתנסו בטיפול אומרות שמדובר באחד מטיפולי הגוף הנעימים ביותר שחוו, עם אפקט הרגעה עמוק המתמשך ימים רבים לאחר הטיפול עצמו.

בין השנים 2007-2018 זכיתי להיות תלמידה ישירה של רוזיטה ארויגו.  רוזיטה ארויגו התמחתה במשך שנים ארוכות עם השמאן דון אליחיו פנטי, שלימד אותה טכניקות ריפוי וטיפול המבוססות על מסורת שבט בני המאיה. היא פיתחה והפיצה את הידע בשיטה שקיבלה את שמה – שיטת ארויגו. במהלך השנים האלו הבאתי קורסים רבים של השיטה לישראל ותמכתי בקהילת המטפלות שהתהוותה כאן. במקביל, למדתי והעמקתי בטכניקות טיפול נוספות הקשורות בבטן ובאגן, באנטומיה, בפיזיולוגיה ובקשרי הגוף והנפש שבאים לידי ביטוי בבטן ובאגן.
החל משנת 2021, בעקבות שינויים בארגון הבינלאומי, בחרתי, יחד עם קהילת המטפלות המקומיות, לצאת לדרך חדשה שאינה קשורה עוד בארגון הבינלאומי. דרך שתתאים לעבודתנו בישראל ותעזור לקדם את התחום החשוב כל כך של עיסוי הבטן והאגן, כך שיגיע לכל אישה הזקוקה לו.
השם "סובאדה" –  SOBADA, הוא השם המקורי של עבודת העיסוי הזו במרכז אמריקה –  במקום ובשפה מהם היא מגיעה.