כאבים בזמן יחסי מין

כאבים בעת יחסי מין הם בעיה כאובה ונפוצה הרבה יותר ממה שחושבים, כמעט כל אישה חוותה אותם לפחות פעם אחת ונשים רבות מאוד סובלות מכאבים במגע מיני באופן קבוע.
נשים רבות אינן יודעות כי במקרים רבים מדובר בבעיה שיש לה פתרון. הרבה רופאים גם הם אינם מכירים את מגוון הפתרונות לנושא. שמעתי לא מעט מקרים בהם אישה העלתה בפני הרופא שלה את הנושא והוא פתר אותה ב"אין מה לעשות" או "את צריכה להרגע". הפתרון אינו תמיד פשוט ומהיר, אבל הוא קיים וכמו תמיד מתחיל באבחון נכון.
כדאי מאוד להבדק אצל רופא/ה המומחה בנושאי פות ונרתיק (בניגוד לרופא נשים רגיל) כדי לשלול סיבות רפואיות לבעיה ולנסות להעריך את מקורה. פזיותרפיה של רצפת אגן יכולה גם היא להועיל מאוד בחלק מהמקרים.

איך יכולה שיטת ארויגו לעזור בכאבים בעת קיום יחסים?

שיטת ארויגו יכולה לעזור בחלק מסוגי הכאב המופיעים בעת יחסי מין:
    • כאבים הנובעים מכיווץ יתר – פעמים רבות כאבים ביחסי מין נובעים מכיווץ יתר של כל אזור האגן. כאשר האגן מכווץ זה משפיע על הכיווץ של כל האברים שנמצאים בו, ביניהם הנרתיק. במהלך הטיפול אנחנו משחררות ומרפות את האגן באמצעות עיסוי הבטן והגב התחתון, מה שיכול לעזור מאוד לכאבים.
    • כאבים בעומק הנרתיק – כאשר אין בעיה בחדירה עצמה, והכאבים מופיעים בעומק הנרתיק הכאב יכול לנבוע ממגע של הפין בצוואר הרחם. כאב כזה יכול לנבוע מכך שהרחם ממוקמת נמוך באגן. בעת הטיפול אנחנו משפרות את מיקום הרחם באגן ועל ידי כך עשויות להשפיע על סוג הכאב הזה.
    • אנדומטריוזיס – בחלק מהמקרים, כחלק מהשיפור אותו חוו נשים הסובלות מאנדומטריוזיס היתה גם הטבה משמעותית בכאבים בעת קיום יחסים.