כאבים בזמן הביוץ

כאבים קלים בזמן הביוץ הם שכיחים מאוד, וכל עוד אינם מפריעים לחיי היום יום הם אינם מהווים בעיה. נשים רבות שמחות על כאבי הביוץ כיון שהם מסמנים עבורן את הזמן המשוער של הביוץ ומראים להם ש"הכל עובד". חשוב לדעת שכאבי הביוץ יכולים להופיע לפני הביוץ, בעת הביוץ וגם לאחר הביוץ כך שאין להסתמך על הכאבים כסימן לזיהוי ביוץ על מנת לנסות להרות או להמנע מהריון.

אצל חלק מהנשים מופיעים בעת הביוץ כאבים קשים מאוד, המחייבים אותן ליטול משככי כאבים, ואף משביתים אותן מפעילות. הכאבים יכולים להופיע תמיד באחד הצדדים, בכל חודש בצד אחר, או כאבים במרכז הבטן המקרינים לנרתיק או לפי הטבעת. במקרים של כאבים קשים כאלה, כדאי לפנות לרופא הנשים ולבדוק אם יש סיבה רפואית לכאב. כאשר הרחם נוטה לאחד הצדדים, ומפעילה לחץ על אחת השחלות יכול להיות כאב בשחלה, שיבוא לידי ביטוי בעת הביוץ, כאשר השחלה גדלה. רחם הנוטה קדימה או לאחור יכולה להביא להפעלת לחץ על כלי הדם המובילים לשחלה, כשזרימת הדם מוגברת לקראת הביוץ, הלחץ הזה יגרום לכאב. סיבות נוספות לכאבים אלו יכולים להיות הדבקויות באגן או פגיעה בעצבים באזור.

העיסוי בשיטת ARVIGO יכול להקל מאוד על כאבים בעת הביוץ כיון שהוא משפר את מיקום הרחם, משפר את זרימת הדם באזור ומביא לתנועתיות רבה וקלה יותר באזור האגן.