איזון הורמונלי בגיל המעבר

השינויים ההורמונאליים המשמעותיים של גיל המעבר גורמים לטלטלות רבות, מצבי רוח, הפרעות שינה, גלי חום וכאבים שונים ומשונים. התחושה שנשים רבות מדווחות עליה היא "אני מרגישה שאני מתפרקת"

אני מעדיפה להגדיר את התחושה הזו כשינוי יותר מאשר התפרקות, אם כי יש כאן תהליך של התפרקות ובניה מחדש.

נשים רבות מאמינות שהשחלות שלהן חדלות מלתפקד כאשר הווסת שלהן פוסקת, אך אין זה נכון. השחלות הן לא רק שק של ביציות, אלא רקמה אנדוקרינית בעלת מגוון תפקידים, שממשיכה לעבוד בשיתוף עם שאר מערכות הגוף ואף להפריש הורמונים גם כאשר הווסת נפסקת. השחלה קטנה יותר, הביציות נעלמות, וכמות ההורמונים פחותה יותר, שכן אין צורך בכמות ההורמונים הרבה הנדרשת לצורך רביה, אבל שחלות תקינות ימשיכו להפריש הורמונים גם בתקופה זו.

גיל המעבר מוליך אותנו אל סיום השלב בחיינו שיועד להולדת ילדים, ומעבר לשלב בו יכולים הגוף והנפש להתפנות לתפקודים נוספים וחדשים. סדר העדיפויות משתנה, דברים שיחסנו להם חשיבות רבה יותר הופכים לשוליים ולהיפך. זו תקופה של שינויים, אך בסופה את עשויה למצוא את עצמך במקום שלו, נעים ובריא.

הטיפול בשיטת ARVIGO  משלב טיפולים בעיסוי, המאזנים את הגוף והנפש, עם עבודה בכלים נוספים, המאפשרים לרכך את המעבר, לעגל את הפינות שבדרך ולאפשר גלישה קלה ונעימה אל השלב החכם של החיים.